MERMER DUVARLAR

MERMER DUVARLAR

Mermer Duvar kaplama uygulanması yapılan mekanların belirgin olmasının önünü açılmış olur. Ayrıca uzun yıllar boyunca aynı kalitede kullanım imkanı sunmaktadır.  Bunun en önemli sebebi ise dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Mermerin renginin değişmez, yapısında bozulmalar yaşanmamaktadır. Mermer duvar kaplama yapılan mekanın duvarları güneş ışınlarından olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir ve ısıyı tutma özelliği bulunmaktadır. Bunun sayesinde ise uygulanan alanlarda geç soğuma özelliğini yansıtır.  Bu kaplamalarda çizik veya bozulmalar ancak dışarıdan dorudan yapılacak bir müdahaleyle mümkün olabilmektedir. Yapısal özellikleri arasında pürüzsüz ve çeşitli renkler bulunması duvar kaplamada kullanılmasının önünü açmaktadır.

Mermer Duvar kaplama kolay ve pratik temizlenebilir olması hijyenik açıdan da önemli bir artıya sahiptir. Tüm bu niteliklerle mermer duvar kaplama, aydınlatmalar, akustik nitelik gerektiren, mimari ve dekoratif özelliği olan binalarda çeşitli özellikleri gerçekleştirmek için kullanılır. Mermerler kaplama taşı olarak kullanırken, bunun yanında, dekorasyon ve mimarı açıdan da dikkat çekici bir görünüm yaratmada etkin olarak değerlendirilmektedir.

 Günümüzde mermer duvar kaplama popüler bir tür haline gelmiştir. Bu mermerler doğada çok çeşitli ve desende bulunabilmektedir. Bu nedenle çeşitli tasarımlarda kullanmak daha kolaydır. Kendiliğinden pürüzsüz zemini sayesinde cilalandığı zaman çok parlak bir görünüm kazanır. Bunun yanında yarı saydam bir fiziksel özelliği bulunması, güneş ışığıyla etkileşimi artığı zaman bulunduğu mekanın parlaklığını arttırmasına neden olmaktadır. Mermer duvar kaplama iç mekanlarda güzeli bir görünümün anahtarıdır.  Zemin özellikleri, şekli ve mekanlarda yarattığı görsellik oldukça önemlidir. Beta Granit depolarında bir çok çeşitleri ile sizleri beklemektedir.